Neljapäev, 9. juuni 2016

Stockyards & cowboy boots

4.6.16 laupäev

Nautisin vaheaja teist päeva ja puhkasin koolist välja.
Õhtul läksime ühe sugulase (Ashleigh) juurde lõpupeole. Neil on hästi mõnusa stiiliga kodu ja USA kohta üpris suur tagaaed. Ei saanud kohe ilma piltideta:See on selle ülemise pildi aiamajakese esik:


Peole olid tulnud ka vanavanemad ja Venissa oma perega. Jutustasime mitu tundi ja sõime koos sõõrikuid (pidin selle viimase sõna sõnaraamatust järgi vaatama just).

5.6.16 pühapäev

Minu hommik algas kell kümme, sest oli plaanis minna oma area REP'i ja Juhani'ga Stockyards'i. Olin seal juba korra käinud (rodeol) ja mööda sõitnud hästi mitmeid kordi, kuid sel korral oli see rohkem poodlemise tiir.
Kui alla kööki läksin, kedagi seal ei olnud, sest mom oli õues jooksmas ja teised magasid. Täpselt selleks ajaks, kui Lisa mulle järgi tuli, jõudis ta koju ja tuli välja, et perel ikkagi olid plaanid tehtud pühapäevaks. Minule lihtsalt ei öeldud, kui küsisin. Huvitav.
Autos istus minu üllatuseks veel peale meiel kolme Lisa' mees Ron. Olin temaga juba varem tuttav (aitas mul telefoniteel kunagi neid kindlustuse pabereid ajada).
Stockyards'i sõit kaua ei võtnud. Ei ela just kuigi kaugel kesklinnast.
Jalutasime seal veidi ringi, ostsime suveniire ja kingitusi sõpradele, perele (ja endale) ning nautisime sooja ilma ja neid vanas stiilis tänavaid. Juhani oli seal esimest korda.Lõuna paiku peatusime ka selle sama rodeo hoone juures, et loomi näha. 
Tagasi autosse istudes kõrvetasin ära oma käe, sest mul on väga loll komme kätt akna all toetada.
Õhtuks läksime sööma ühte Mehhiko restorani, kus mina veel kunagi käinud ei olnud. Juhani soovitas mul ära proovida chicken enchiladas (siinne comfort food) ja usaldasin siis teda. Siiski Mehhiko toit endiselt mu lemmikute nimekirjas ei ole. Muidu maitses hästi - pilt ei ole just eriti kaunis muidugi:


Kõhud täis, viskasime koju Ron'i (nende lastel oli mingi tüli tekkinud samal ajal kui me linnas käisime) ja seejärel viis Lisa koju minu ja Juhani.
Ka nüüd ei saanud veel selle päris lõpliku goodbye öelda, sest Juhani'l on sama lennunumber ja Lisa tuleb meid ilmselt YFU vabatahtlikuna sinna saatma.
Tuppa astudes ei olnud kedagi kodus, aga kohe viis minutit hiljem marssis kogu pere uksest sisse - niiet sellist üksinda olemise momenti ma nautida ei saanudki.
Seitsme paiku läksid ema ja isa golfi mängima ja meie õdedega jäime koju.

6.6.16 esmaspäev

Pidin jälle varakult ärkama, sest ema oli mulle juuksuri aja kella kümneks pannud.
Sinna kohale jõudes pidin aga umbes pool tundi veel ootama, sest neil oli arvutitega mingi probleem ja kõik ajagraafikud olid seal kirjas. 
Ema läks seniks koju ja ütles, et helistaksin kui valmis saame.
Minu juuksuriks osutus üks hästi tore noor naine, kellega saime kõik maad ja ilmad kokku jutustatud. Olen ikka nii ameeriklaseks muutunud ja räägin võõrastega liigagi vabalt igal teemal.
Järjekordselt küsiti minult, et mitmendat korda ma vahetusõpilane olen. No ja siis jälle seleta, et YFUga tavaliselt rohkem kui üks kord ei käidagi. Tuleb ju ikkagi see kool ka seal kodumaal ära lõpetada. Ja siis sinna otsa seletus koolisüsteemide erinevuse kohta ja kuidas ma ei nimetaks seda ,,aasta kordamiseks''. Ta ise oli pärit väikelinnast ja kolis siis sealt Austin'isse ning seejärel siia Fort Worth'i.
Kui juustega ühele poole saime kutsusin järgi ema (pidin jälle muidugi teiste telefoni kasutama). Avastasin ka, et Aaron (spring show tantsupartner) oli mulle sõnumi saatnud ja jutustasin veidi temaga kuniks Larisa mu peale võttis.
Koju jõudes olid meie pool Syd ja Mathew ning läksime koos nendega basseini juurde (see asub täpselt naabrite kõrval). Käiksin seal kogu aeg, aga ma ei ole veel kaheksateist ja neil on siin mingid tobedad reeglid selle kohta. Seega saame ainult siis käia, kui kellelgi vanemal isikul aega on.


Veetsime seal veidi alla tunnikese ja juba kella kolme paiku olime toas tagasi.
Rääkisin veid Sydney' ja Mathew'ga ning tegime teisipäevaks paar plaani isegi, et kodust eemale saada mõneks ajaks.
Hiljem, kui nad ära läksid, mängisin ma üleval veid klaverit ja jäin kogemata pärast diivanile mitmeks tunniks magama - ärkasin alles kümne paiku. Kuna siis enam und ei olnud, kirjutasin blogi kella kaheni öösel.

7.6.16 teisipäev

Hommikul äratas üles mind ema ja seejärel ilmusid tuppa Sydney ja Mathew, kes küsisid, kas siis tahan nendega veeparki (Hurricane Harbor'isse) minna, aga mul oli hääl täitsa ära millegi pärast ja ei tundnud ennast just eriti energilisena. Jäin koju - ka nemad ei läinud lõpuks.
Plaanid muutusid aga lõunast, kui kogu kambaga (väljaarvatud isa) North East Mall'is käisime. Igatsen väga üksinda šoppamist. Nad veetsid JCPenney's ikka mitu pikka tundi. Ostsid omale kleite Mehhiko reisi jaoks, kuhu nad kohe mõni päev pärast minu lahkumist lähevad.
Parklas avastas Audrey, et jättis oma päikseprillid poodi ja seepeale sai ema vihaseks ning viis nad mõlemad raamatupoodi nii kauaks, kui me Cavenders'isse mulle cowboy saapaid valima läksime. See on üks populaarseimaid country stiilis poode ja saapa valik on hästi suur.Peale pikka valimist ja jalga proovimist ostsingi kaks paari ära. See on siin ülisuur teema. Igal õigel Texase elanikul peab ikka saabas kapis olema ja kuidas minagi siis siit ilma lahkuda saan?


Nii tahaks kanda juba! Sügis, kus oled?
...Ja tädi tellis ka ühe paari:


Kui saapakarbid autosse tõstetud said, pidime õdedele Barnes & Noble'isse järgi minema ja aitama neil oma valitud raamatud ja muud asjad ära osta. Tahtsin seal ka ise veidi ringi vaadata ja sain lõpuks ometi omale lugemiseks raamatu lemmikfilmist (,,Safe Haven'') ja siis ka ,,Me Before You'', mida Venissa lugeda soovitas enne filmi vaatamist. Lennuki peal on vähemalt midagi teha nüüd.

7 kommentaari:

 1. Käisin täna just kinos vaatamas seda ,,Me before you''. Väga hea nutukas oli :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Tahaks ka juba näha!! Ma olen alles raamatu keskel, aga lõppu aiman ette juba teiste pisaralugusid kuulates :'(
   (See teeb viimased nädalad topelt kurvaks)

   Kustuta
  2. Oleksid pidanud siis Safe Haven raamatuga alustama :D Aga kindlasti vaata filmi ka jah, sest naljakaid kohti on päris palju, pluss minu meelest on kasutatud väga häid lugusid taustaks.

   Kustuta
  3. Juba trailer oli paljulubav, aga raamat on ka jubehea. Soovitan ;)

   Kustuta