esmaspäev, 16. mai 2016

Prom

10.5.16 teisipäev

Arvasin, et kooli läheme varakult, kuid peale riidesse panekut ja hommikusööki, selgus et mitte. Esimestel kuudel ajas see mind ikka korralikult närvi, et keegi eelmisel päeval teada ei andnud, kui hiljem lahkusime. Õdede hommikune rutiin on ju selline, et ärgatakse kuue paiku, pannakse selga riided, tehakse meik ja siis minnakse tagasi voodisse, et veel nii kaua magada, kuni ema alla kutsub, et neil juuksed ära kammida ja pats teha.
Inglise keele tunnis valisime omale nimekirjast raamatu, mida viimased nädalad lugema peame ja suurem osa klassist võttis John Green'i ,,Paberlinnad'' - nii ka mina. Olen seda tegelikult juba eesti keeles lugenud (filmi vaatasin ka Eesti sõpradega suvel kinos), aga miks mitte uuesti lugeda?
Ajaloos arutasime Skylar'i ja Alexis'ega prom'i teemadel ja selgus, et viimasel seisab kapis üks kleit, mida mulle laenata saaks. Leppisimegi kokku, et toob selle peale kooli mulle proovimiseks ära. Skylar prom'ile sel aastal ei tulnud, sest tal ei olnud ühtegi senior'ist sõpra, kes kutsuks. Ehk siis läheb järgmine aasta ise oma date'ina.
Dance class'is pidime mõtlema kava lõppu paarilisega mõned liigutused lisaks. Mina olin Dianne'ga ja aju ikka kuidagi ei tahtnud koostööd teha. Vähemalt sai nalja.


Teel järgmisesse klassi jutustasin parasjagu ühe sõbraga Eestist ja Dianne püüdis sõnumeid lugeda. Isegi sain aru ta eesti keelest natukene. Väga natukene. Lugesin siis ise ka paar lauset ette - aeglaselt ja koperdades. Siiski vajusid kõigil suud lahti ja imestasid, kui kiire eesti keel on. Muidugi pidin seejärel selle sama lause veel neli korda ette lugema.
Kooris jagati laiali South Pacific show'le registeerimise lehed ja olin seda juba peaaegu et täitma hakanud, kui jõudis kohale, et ma ju ei ole augustis enam siin Ameerikas. Joonistasin seepeale paberi nurka hoopis kurva näo ja tegin linnukese kasti ,,Not going''. 
Koju sõitsime bussiga. Ma ei tea, kas olen maininud, aga meie bussijuht vahetus vist juba paar kuud tagasi ja nüüd võib seda muusikat, mida lastakse, isegi muusikaks nimetada.
Tuppa astudes leidsin laua tagant Audrey oma sõbraga kiirnuudleid söömast ja kui ema koju jõudis sai ta kurjaks, sest pidime kõik koos välja sööma minema. Läksimegi selle pärast ainult kolmekesti: Larisa, Adrienne ja mina. Siiski tellisime Audrey'le karbiga söögi koju kaasa.
 Ema iga kord sodib mu karbi ära *sad face*:


Õhtuks lubas ilmateade järjekordset tormi ja seetõttu ei tulnud ka Alexis sel päeval minu poolt läbi.
Mängisin hoopis veidi akna juures klaverit ja tegin paar pilti toimuvast.


10 minutes later:


11.5.16 kolmapaev

Mina pidin koolis olema juba kell kaheksa, ehk tund ja viis minutit enne esimese tunni algust, sest meil oli kooriproov bändiga spring show jaoks.
English'is olime arvutiklassis ja täitsime mingit küsimustikku, et kooli paremaks muutmise teemal oma arvamust avaldada. See ei võtnud üldse kaua ja juba mõnikümmend minutit hiljem läksime tagasi oma klassi.
Ajaloos luges õpetaja ette nimed, kes ei pea teise semestri testi tegema. Õnneks oli seal ka minu nimi. See sõltub siis suuremalt jaolt kohal käimisest ja ka hinnetest. Ema küll arvas, et ühestki eksamist ma vabastust ei saa, sest olen ,,palju puudunud'' - usun, et kusagil viis kuni kümme päeva aasta kohta. Eesti keskmisi ei hakka ette lugemagi!
Kooris alustasime koerograafilise osaga ja kõik pidid valima omale partneriks kellegi vastassoost. Lootsime küll Nina'ga, et ülejääkidena saame ehk koos olla, aga Hardy lahutas meid ikkagi ja pidin tantsima Aaron'iga.
Kunstis olin Chris'i peale kuri, sest ta oli mulle valetanud oma vanuse kohta. Nagu see midagi muudaks. Klassiaste lihtsalt pole üks neist asjadest, mida varjama peaks. Usaldada teda küll ei taha nüüd.
Matemaatikas oli suurem töö ja vist läks päris hästi. Peale seda rääkisin Lorena'ga juttu, kuniks kell nii palju sai, et koju võis minna. Temaga on nii hea rääkida, sest ta ise ei oska väga inglise keelt - kolis siia El Salvador'ist (kas sellel on oma eestikeelne nimetus?) kaks aastat tagasi. Olen üpris kindel, et ta ei saa ka päris 100% aru, mida ma ütlen, aga nii hea on ise vahel see targem olla ja iga lause tagant küsida ,,kas tead, mida see sõna tähendab?''. Paneb mind ennastki proovile asjade seletamisega.
Kodus sõin teisipäevasest Taste of Asia's käigust kaasa võetud ülejääke, korrastasin veidi blogi ning lisasin nupu Eesti blogiauhindade hääletusele, mida saab teha siin: EBA 2016 II voor.
Hiljem tõi Alexi'se boyfriend Landen mulle selle kleidi ära ja see istus ülihästi.

12.5.16 neljapäev

Keskmiselt kiire koolipäev saja erineva projektiga.
Õhtul viis Roger (Larisa' õemees) mind Sam Moon'i, et prom'iks veel paar lisavidinat leida ja isegi sain paar suveniiri eestlastele. Imelik, et juba sellele peab hakkama mõtlema.
Ummikud olid suured ja meil kulus kokku koguni kolm tundi. Suure linna miinused.
Koju jõudes tegin õdedele ettepaneku õhtusöök lõpetada, et kui ema koju jõuab, oleks kõik juba laual valmis, aga ilmselgelt ei julgenud nad ilma kellegi juhisteta midagi teha ja nii pidin üksinda kõik ära tegema. Sellest oleks ikka päris suur pahandus tulnud, kui me poleks midagi teinud, sest ema jõudis koju alles peale kella kümmet.

13.5.16 reede

Päris hea päev kolmeteistkümnenda reede kohta. Siiski ei saa ju siin USAs kuidagi moodi ilma draamata.
Nimelt pidime tantsu klassis valima omale grupid ja tõmbama loosiga tantsustiili ning laulu esitaja. Kuna Dianne oli ei tea kus ja Ingrid nautis kodus senior skip day'd, panin nad enda gruppi. Olime juba paar päeva tagasi sellest rääkinud ka. Loosiga tuli Adele ja pom. Viimase üle protesteerima ei hakanud, sest grupiga on seda lihtne teha. Oma asjade juurde tagasi kõndides kuulsin, et treener mainis mu nime ja üks tüdruk seletas seal midagi. Pärast kui ta ka sinna minu lähedale istuma tuli, küsisin, et kellega ta grupis on ja mis stiili sai. Tuli välja, et ta oli Dianne' ja Ingrid'i ümber lasnud tõsta ja mina pidin nüüd üksi oma kava tegema. Soolo vastu mul absoluutselt midagi ei ole, aga see, kuidas Samantha teeskles, et ta ei teadnud, et mina juba ennast nendega enne teda kirja panin, oli ikka nii vastik. Ma ju kuulsin kõike pealt. Pikka viha ei pidanud ja läksin õpetajalt hoopis küsima, kas võin vähemalt stiiligi ära muuta, kui nüüd üksinda pean olema. Ta oli vastutulelik ja jäi Adele; lyrical. So much better.
Koju jõudes nägin üle pika aja jälle host isa, kes nädalavahetuseks Coloradost töölt koju tuli. Nad läksid kõik koos hiljem Audrey' trenni vaatama ja mina jäin Princess'iga (Larisa' õe koer) koju. 
Hiljem läks Adrienne koos Sydney' ja Mathew'ga Cutting Edge Haunted House'i, kus me Halloween'i ajal käisime. Seekord siis tähistati seal ebaõnne päeva. Mina olen kogu elu igasugustest õudust tekitavatest kohtadest, filmidest ja kõigest muust sarnasest parema meelega eemale hoidnud. Nii ka sel korral.

14.5.16 laupäev

Päev algas nagu iga teinegi, kuigi õhtul oli kauaoodatud prom.
Kes siis sellest üritusest midagi kuulnud ei ole, siis tegu on väga piduliku õhtusöögi ja balliga, mida korraldab kool. Tavaliselt saavad sinna ainult senior'id (12nes klass) ja need, kes on senior'i poolt kutsutud. Väljaminekud on muidugi suured ja kleitide hinnad jäävad tavaliselt sinna kolmesaja kanti. Pileti hind sõltub täiesti inimeste arvust ja kohast. Meie oma oli $85 ja toimus Texas Motor Speedway ballisaalis. Palju uhkem, kui nendes Ameerika high school'i filmides.
Google aitab:

Brii pidi mulle kell neli järgi tulema, aga emal läks mu soengu ja meigiga kauem kui plaanisime ja seega võttis ta enne oma kuti peale, kes muideks mulle väga lähedal elab ning siis läksime kolmekesti Brii juurde. Seal olid ennast valmis sättimas Jayda ja Jennie ning hiljem lisandus ka Stephany.Kuue paiku surusime ennast kõiki autosse ja asusime teele. Jõudsime aga planeeritust varem ning seega peatusime ühes pargis, et mõned pildid teha.

Alati see kõige pikem. Kusjuures minu taga seisval kahel tüdrukul olid ikka VÄGA kõrged kingad.Prom algas kell seitse. Parkisime ennast ilusti ära ja läksime sisse.Alguses pidime liftiga teisele korrusele sõitma et seal piletid ja ID'd kontrollitud saaks. Lisaks anti meile ka laua number ning seejärel suunati meid kaheteistkümnendale korrusele peosaali.
Kõik oli oodatust palju ilusam ja mulle see koht väga meeldis. Klaasist seinad ja ilus vaade kõrgelt - eriti kui pimedaks läks.


Lauad olid ilusti kaetud, Kõik olid väga näljased ning kohe istudes läks söömiseks.
Kokku oli neli käiku ja hiljem sai ka ise jäätist, kooki ja muud magusat endale taldrikule tõstmas käia.Laudadega oli meil alguses mingi jama, sest number 36 oli kirjutatud rohkemate inimeste piletitele, kui lauda mahtus ja seega ei saanud Christine ja tema boyfriend meiega koos istuda.
Juba alguses kuulutati välja king ja queen, kes tantsisid koos ühe tantsu. Hääletus nendele olevat olnud juba pikalt internetis. Mina sellest midagi kuulnud ei olnud. Imelik.
Lisaks tunnustati ka kõiki muid tegelasi ja näidati ühte 10-minutilist slideshow'd saadetud piltidest, mis enamus olid tehtud aastaid tagasi. Tundsin ennast jälle väljajäetuna. See tuju aga möödus paari minutiga kui tantsima hakati.
Kingade osas andsin alla juba peale teise tunni möödumist. Sain täitsa aru neist, kes juba alguses tennistega kohale tulid.
Ürituse teises pooles leidsin üles ka Ingridi, kelle ära tundmine võttis ikka mitu pikka sekundit ja tema ültes mulle täpselt sama. Veel nägin ma mitut tüdrukut oma klassidest ja tegime palju pilte.
DJ oli vist sama, kes homecomingul'gi. Ehk selline igav tümm.
Tagasi Brii juurde läksime juba üheteist paiku, sest ummikud olid suured ja Stephany pidi kell 12 kodus olema.
Meie - ülejäänud - jäime veel aga paariks tunniks tema juurde ja vaatasime ühte thriller'it (,,Dream House''), mida ma millegi pärast juba näinud olin (ei vaata väga sellist genre'it).
Kella kahe paiku viis Brii ema mind ja Jorge'i (Brii' date) koju.
Olin üllatunud, et host mom veel üleval oli ja jagasin temaga veel veidi oma muljeid. Seejärel käisin kiirelt pesus ja kolmest sain magama. Neid lokke ikka andis välja kammida.
Kokkuvõtvalt ülivinge kogemus ja kõik USA VÕP'id, kel võimalus, peaksid kindlasti prom'il ära käima. Nii tänulik, et Jennie, Jayda, Christine ja Brii mind kutsusid.


2 kommentaari: