Laupäev, 31. oktoober 2015

Fall concert

23.10.15 reede

Adrienne jäi haigeks ja selle tõttu kooli ei tulnud. Siiski see meid välja ei vabandanud ja püüdsime kiirelt selle reedega ühele poole saada.
Ajaloos oli test, kus põhimõtteliselt mängisin bingot, sest väga midagi aru ei saanud. Kui õpetaja tunnis seletab, on kõik selge ja lihtne, aga töös kasutab ta mingit teist sõnavara ja tekib alati tunne, et pole kunagi sellest teemast kuulnudki. Olin sellest suht löödud kogu päeva.
Ka matemaatikas oli töö. Probability. Selle sain 100.Peale tunde toimus saalis juba kolmandat korda Pep Rally.Lühidalt ilmast ka: kui Texases sajab, siis sajab korralikult. Sellist uduvihma, nagu Eestis, ei eksisteeri. Sain sel päeval telefoni mitu hoiatust üleujutuse kohta, kuid seda nägin kahjuks/õnneks ainult telekast.Õhtul (ehk tegelikult kohe peale kooli) astus meie juurest läbi jälle üks YFU tädike, kes tuli kontrollima, kas mul kõik hästi läheb. Vaatas üle mu toa ja tingimused. Tal oli kaasas ka enda vahetusõpilane (Saksamaalt) ja rääkisime natukene juttu. Tema inglise keel on ikka tunduvalt parem minu omast, kui välja arvata see tugev aktsent.

24.10.15 laupäev

Audrey'l oli jälle võrkpalli võistlus. Kahjuks nende tiim kaotas (esimest korda sel hooajal).Peale seda käisime läbi pediküürist ning seejärel läksime koju.Kuna väga midagi teha ei olnud ja polnud ammu eestlastega suhelnud, otsustasin emaga skype'da. Tõdesin veelkord, kuidas mu eesti keel halvenenud on ja isegi peale 2h rääkimist, tahtsid endiselt mõned võõrkeelsed sidesõnad sisse tulla.
Õhtul läksime ühe tuttava sünnipäevale ja kogesin esimest korda söögipalvet. Olime seal peaaegu et keskööni ja seega jäi plaanitud filmiõhtu seekord ära.

25.10.15 pühapäev

Ärkasin üles alles kell 11. Seejärel sõime hommikust ja läksin Larisaga poodidesse kaasa. Tal oli vaja mõned netist tellitud riided teiste suuruste vastu välja vahetada ja käia söögipoes. Siiski suutsime natuke ka niisama poodides ringi vaadata.Õhtul läksime vanavanemate juurde õhtusöögile. Seal olid veel mõned sugulased.Kõik majad on niimoodi Halloweeni teemaliselt kaunistatud ja põnev on sõita mööda tänavaid (ja kõik need vilkuvad tulukesed öösiti...). Mõned dekoratsioonid on eriti ekstreemsed.

26.10.15 esmaspäev

Esimeses tunnis mängisime testiks kordamiseks Kahoot'i. Oleme seda siin varemgi teinud, lihtsalt tahtsin ära mainida, sest ka Eestis sattusime vahel sinna.
Kõik muu möödus tavapäraselt kuni tunnid läbi said. Või noh, kas ikka said?
Kohe peale viimast tundi läksin koori klassi ja sealt edasi suundusime juba lavale. Nimelt toimus õhtul koori sügiskontsert. Tegime proovi ja seejärel oli pisike paus enne esinemist. Danny saatis mulle sõnumi, et mis ma süüa tahan ja tõi mulle Chick-fil-a'st head ja paremat.Kell 6:30 alustasime kontserti. Peale meie (Varsity choir) olid seal ka teised meie kooli koorid. Olime järjekorras viimased, sest alustati madalamast tasemest.Laulsime kokku kolm laulu + kõik koorid koos kooli hümn ja "God Bless America". See oli ülivõimas kogemus. Good job Varsity!
Kuna Audrey'l oli samal ajal trenn ja ema on seal üks treeneritest ning teine kohale ei saanud minna, käis vaatamas ainult host isa. Peale tema nägin saalis veel Larisa vanemaid ja õde, sest Sydney esines ka. Tema kuulub Freshmen koori.Leidsin koori Twitterist ka ühislaulude pildi. Laval oli sel hetkel 5-6 koori....ja paar videot ka meie koori lugudest:
Dies Irae
Jenny

27.10.15 teisipäev

Esimeses tunnis oli test. Kusjuures umbes pooled küsimused olid selles Kahoot mängus eelmisel päeval, aga aju mängis vingerpussi ja sain hindeks 88. Vist on okei.
Environmental Systems'is pidime esitama oma projekti, aga õpetaja oli esimest korda vastutulelik ja ei käskinud meie grupil seda teha, sest peale minu oli meie lauas veel ainult Salma ja Evelyn (meeldetuletus: nad on siin olnud sama kaua kui mina ja inglise keelt õppinud alates siia saabumisest). Ma isegi oleks suutnud midagi rääkida presentatsioonil, aga jah - vedas sel korral.
Koju jõudes ütles Larisa, et koolist saadeti mulle kutse mingisugusele hommikusele üritusele, mis ainult õpetajate poolt ära märgitud õpilastele on. Pole õrna aimugi, kes neist minus edukat õpilast nägi.
Õhtul kutsusid Salma ja ta õde mind Walmart'i kaasa. See hakkab varsti rutiiniks muutuma ja noored autojuhid on ka juba normaalne vaatepilt (USAs võib sõita alates 16-aastaselt - muidugi ainult lubadega). See feeling kui sõidad sõpradega pimedas ja kuulad lemmikmuusikat aknast mööduvaid tulesid vaadates.
Ostsin omale mõned vajalikud asjad kooli jaoks ja nüüd on koti sisu palju organiseeritum.

28.10.15 kolmapäev

Inglise keele tunnis rääkisin õpetajaga tunniplaani muutmisest ja võib-olla saan seda veel teha. Tahan vahetada saksa keele mõne lihtsama aine või spordi vastu, kuna seal on alati nii palju tööd, mis muideks pole isegi saksa keeles. Õpin rohkem Duolingo't kasutades, kui selles klassis "õppides".
Kuna veetsin kogu vahetunni (loe: 5min) õpetajaga vesteldes, siis järgmisesse tundi minemiseks sain pass'i. Kiirustasin siis mööda hallway'd, kuni üks kuri onu mind kinni pidas ja monoloogi lugema hakkas, sest pledge'i ajal peab alati seisma jääma. Midagi uut minu jaoks. Niisiis lugesin temaga keset koridori käsi südamel seda vannet.
Tantsu klassis oli individuaalne hindamine. Õppisin ruttu paari minutiga kõik selgeks ja sain 100.Kooris vahetasime sügislaulud jõuluteemaliste vastu, tegime märkmeid ja kuulasime taustaks Pentatonix'i (!!!) jõulualbumit. Mäletan, kui see välja tuli ja ma neid samu laule Eestis kuulasin. Need kõlavad siin palju paremini. Ülimõnus jõulutunne tuli ja ei jõua jõululaulude hooaega ära oodatagi.
Koju pidin sõitma bussiga, sest Larisa'l oli peale kooli mingi kohtumine ja kuna Adrienne'l oli anime club, siis pidin päris üksinda hakkama saama. Igatsen seda iseseisvust.
Koju jõudes ei tundnud ma ennast just kõige paremini. Juba koolis oli väike peavalu ja palaviku tunne + hääl on ka juba pikemat aega kahtlane. Ema arvas, et külmetus ja need tuulised ilmad, sest temperatuur kukkus järsult ja hommikuti on vahel vaid 15C.

29.10.15 neljapäev

Äratuse muutsin 10 minutit varasemaks, sest pidin emaga sellel heade õpilaste breakfast'il olema. Siiski hilinesime veidi, aga millestki ilma ei jäänud, sest tänukirjade (?) jagamine alles algas. Inglise keel, social studies - ikka veel ei kuulnud ma oma nime. Kui matemaatika parimaid ette hakati kutsuma, olin kindel, et nüüd on minu kord, sest keskmine hinne on seal siiani 100. Aga ei. Mitte ühtegi Kätrinit.
"World languages". Unustasin saksa keele täiesti ära. Jah, kui nüüd see õpetaja veel teaks, et ma klassi vahetada tahan. Siiski võtsin aplausi rõõmuga vastu ja tegin head nägu. Isegi kui oma nime nägin...Ja need on siis kõik võõrkeelte parimad:Haarasin omale mõne suupiste kaasa ja suundusin esimesse tundi. Kuna reedeks lubati tormi, tõsteti mäng päeva võrra varasemaks ja seega oli meil pep rally schedule.
Päev möödus kiirelt ja peagi avastasin ennast kodu diivanilt.Kuna Larisa läks jälle koolist otse kooli, pidime Adrienne'ga bussiga leppima.
Ka Danny oli vahepeal koju jõudnud ja kuna tema pidi õhtusöögi eest vastutama, tellisime pitsad.
Hiljem arutasime pikalt host isaga kõigsuguste asjade üle. Siiani uskumatu, et nii õigesse perre sattusin - huvid ja maailmavaade on täpselt üks ühele. Rääkisime vist kokku päris mitu tundi.

30.10.15 reede

Ärkasin mitu korda vihma peale üles (või oli see tuul?). Ei saanud korralikult magada.
Koolis kõlas sel päeval iga 19 minuti tagant heli, mis tähendas kellegi surma narkootikumide tarvitamise tagajärjel. Osad õpilased kandsid punaseid särke ja iga kord, kui seda heli kuulsime, vahetas keegi oma särgi musta vastu ning sai kaela sildi surma põhjusega. Lisaks ei tohtinud mustas särgis õpilased kogu päeva rääkida.
Päev möödus kuidagi eriti ruttu ja kui välja arvata Environmental Sys. quiz, siis midagi ei toimunud.
Õhtul läksime ühte Mehhiko restorani sööma. Ilm oli jube ja vihma tõttu väga sõita ei näinud. Lisaks lõi veel välku (veider eesti keel- välku lööma) ja müristas. Muidugi pildil ei näe see üldse nii halb välja.See koht oli lahe ja söök maitses hästi nagu alati.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar