pühapäev, 20. september 2015

YFU aasta alguse seminar

18.09.15 reede

Keskmine koolipäev. Peale tunde võttis Larisa meid peale ja sõidutas koju. Muideks veetis ta ka ise kogu päeva samas koolis (andis kunsti/teatri tunde).
Seejärel sättisime ennast sööma minekuks valmis. Sõitsime umbes pool tundi. Siinsed sõidud tunduvad alati nii pikad, sest kogu aeg on ümberringi majad, poed jms. Mitte nagu Eestis, et sõidad tund aega metsas ja siis tuleb linn.
Lõpuks kui kohale jõudsime, ootasime veel tunnikese restorani ukse taga, sest see oli ülerahvastatud.
Siiski tasus ootamine ära, sest toit oli tõesti maitsev. Seafood.
(Ma tõesti püüdsin head pilti saada, aga valgustus andis soovida ja see ei näe üldse nii hea välja, kui tegelikult oli.)Koju jõudes olime kõik väsinud. Käisime kiirelt pesus ning läksime magama, et järgmine päev jälle vara ärgata.

19.09.15 laupäev

Ärkasin kolmekümnendat korda Ameerikas. Siiski tekib siiani mõnel hommikul küsimus ,,Where am I?". Möödus kuu aega vahetusaasta algusest. 
Kell 8 istusime autosse, et Dallase poole sõita. Nimelt toimus seal ühes kirikus (mis muideks üldse kiriku moodi ei olnud - pigem nagu noortekeskus) YFU aasta alguse seminar. Ilm oli halb - sadas vihma (kuid siiski palav).


Põnev oli kohtuda teiste vahetusõpilastega ja oma muljeid jagada. Rääkisime kultuuri šokist, kohanemisest ja paljust muust, millest ELOlgi juttu oli.
Kohtasin ühte soome kutti, kellega veidi juttu sai puhuda. Tundsin puudust pikkadest siniste silmadega inimestest. Samuti nägin jälle seda sama Austria tüdrukut (Lizzy), kellega koos viimasesse lennujaama saabusime.
Sel päeval sain ka oma esimese Starbucks'i kogemuse. Larisa tõi mulle sealt kuuma šokolaadi, kui paus oli (kuna ise kohal ei käinud, siis VÕP bingos punkti kirja ei saa).Korrati üle veel erinevad võimalused YFUga ringi trippimisest ja räägiti muud igavat juttu, millest juba mitmeid kordi kuulnud olin.
Terve aja püüdsin välja nuputada, miks üks naine nii tuttav tundub. Hiljem, kui koju jõudsin, nägin facebookis meie YFU piirkonna grupis postitust sellelt samalt inimeselt ja tuli välja, et see oli minu esialgse host pere (perekond Smith) liige. Täpsemalt Rachel - üks õdedest. Maailm on ikka pisike.
Kuna üritus liiga pikaks venis (kestis üheksast viieni), otsustasime veidi varem lahkuda.
Kokkuvõtteks nii palju, et oli põnev, aga piisanud oleks ka vaid kahest tunnist.
Õhtul käisin Danny'ga Chick-fil-A's, et meil Adrienne'ga midagi süüa oleks, kui nad Larisa'ga kinno lähevad (Audrey läks sõbra juurde).
Kuni kõik kodust eemal olid, otsustasime Adrienne'ga järjekordse movie night'i teha. Seekord Pirates of the Caribbean.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar