reede, 11. september 2015

Esimene kuu

Uskumatu, et olen USAs veetnud juba terve kuu. Siiani ei ole see 100% kohale jõudnud ja tundub, et ei jõuagi kunagi, sest kõik on siin imeline.

Kohanemine

See võttis aega, aga nüüd olen vist kõigega harjunud - alates külmkapi suurusest kuni pideva vabandamise ja tänamiseni.
Enne vahetusaastat olin veendunud, et midagi üllatavalt erinevat ma ei kohta, sest olin palju blogisid lugenud ja kuulanud teiste VÕP'ide kogemusi. Siiski märkan iga päev midagi täiesti uut ja põnevat.

Kliima

,,Ole konditsioneeriga ettevaatlik" they said. Tegelikult ei ole sellega probleeme olnud, aga nädal tagasi ründas Texast külmalaine (25C) ja sain kohe kõik haigused korraga külge: nohu, köha, palavik. Nüüd on jälle 30-35 kraadi (Celsiust) ja tasapisi paranen. Sügist veel ei paista ja see mulle sobib.

Texas

Kui teada sain, et minu kodu asub Texases, kardsin kohutavalt aktsendi pärast. Tõde on aga see, et minu peres puudub see täielikult (kui siis ainult ,,ya"). Aktsent pidavat pigem nendel olema, kes linnast väljas või väiksemates asulates elavad (loe: maakad).
Loomulikult on müüt ka see, et hobusega kooli sõidetakse ja kõik siin kauboi mütse ja saapaid kannavad. See on pigem turistide teema - nagu boonus tavalisele USA osariigile. Olen oma asukohaga väga rahul.

Kool

Nagu juba maininud olen, muudeti minu tunniplaani mitu korda ja sellega kaasnes alati sõprade kaotus. 
Kuigi inimesed on siin väga sõbralikud ja avatud, jääb suhtlus siiski enamasti Hi-How are you-Bye tasandile. Reaalsete sõprade leidmine on tunduvalt keerulisem.
Peale seda, kui minu lõuna paigutati neljandalt perioodilt (?) viiendale, olen veetnud enamus lunch'id raamatukogus. Seal kutsus üks punt poisse mind enda lauda ja siiani möödub see aeg nendega.
Minu lemmikuks aineks on kujunenud German. Seal on meil oma nelik, keda nimetatakse edasijõudnuteks. Õpetaja tegeleb korraga klassi ja meiega ning seega on palju lihtsalt suhtlemise ja arutamise aega. Kusjuures kolmas tase ei olegi nii raske kui arvasin, ainult kolmekeelne mõtlemine veel väga ei edene. Aju viskab pidevalt bloki ette ja ma lihtsalt ei suuda saksa keelseid lauseid moodustada.
Üks lemmikuid on veel Choir. Kuigi ma pole harjunud noodist laulma, saan siiski hakkama ja kui kõik kaheksa häälegruppi koos kõlavad, saan aru, et vaev tasus ära. Võrdluseks nii palju, et lood on mitu korda raskemad ja palju rohkem pööratakse tähelepanu hääldusele, hingamisele, hääle tugevusele ja loo sõnumile. Samuti on ülioluline ka meetod, kuidas häält tekitada. Juhendajad on väga lahedad ja igas tunnis saab alati nalja. Lisaks toimub reedeti häälegruppide vaheline võistlus ja palju muud toredat.
Äramainimist väärib kindlasti ka dance class. Seal on kõigil siiani vaid üks hinne (esimese kava eest), milleks minul kujunes 100. Kogu õppeaasta jooksul õpime seal erinevaid stiile ja tõotab tulla põnev.
Kõige vähem meeldib mulle Environmental Systems, mis on kuues period. Sealne õpetaja erilist tähelepanu minu keelelisele olematusele ei pööra ja seega on keeruline hakkama saada.
Üldiselt läheb koolis järjest paremini ja püüan endast igas aines parima anda.

Keel

Tasapisi hakkab looma. Saan enamusest aru ja suudan juba rohkem vastu rääkida, kui lihtsalt yes või no. Host mom norib pidevalt, et minu sõnavara koosneb peamiselt I don't know'st ja OK'st. Võib-olla kardan lihtsalt eksida, aga no mulle tõesti meeldib pigem kuulaja rollis olla. Seda üritan muuta.
Neljapäeval kutsus inglise keele õpetaja mind eelviimase tunni ajal enda klassi ja testis keele taset. Arvan, et see oli kuidagi YFUga seotud ja iga kuu tagant tehakse kuskile mingi märge arengu kohta.
Üks naljakas juhtum: mõned päevad tagasi Skype'sin Eesti sõpradega. Ma ei saanud halva ühenduse tõttu ühest lausest aru ja küsisin seepeale kogemata inglise keeles: ,,What?". Päris korralikult sai naerdud.

Pere

Hea näide sellest, kuidas on võimalik vaid ühe kirja põhjal liita kokku host family ja vahetusõpilane, kes omavahel nii hästi sobivad. Pikemalt ei peatukski. Pere on lihtsalt super!

Hirmutav, et jäänud on vaid 9 kuud. See aeg möödub siin nii kiirelt.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar