esmaspäev, 27. juuli 2015

Pere- ja lennuinfo

Olin parasjagu Eesti vihmast suve nautimas, kui telefoni ekraan särama lõi ja ekraanile ilmus teade. Esialgu arvasin, et tegu on mõne toetaja vastuse või reklaamiga ja seega suurt ärevust ei tekkinud, kuid siis nägin saatja nime ning see ei olnud eestlaslik. 
E-kirja pealkiri, täpselt nagu eelmiselgi korral, oli ,,Hi from Texas!!!''. Ruttu avasin meili ja hakkasin lugema. Esialgu küll pettununa, sest lootsin näha mõnda teist osariiki (kardan veidi Texase aktsenti), kuid kohe kui pealkirjast edasi liikusin, sain aru, et perekond Grimes on parim host pere, kelle juurde üldse sattuda võib. Värisen siiani üle kogu keha ja magada ei saa ka enam!!
Minu USA perekonda kuulub seitse liiget. Kolm neist on koerad, kui see number ehmatas. Niisiis...

Adrienne (õde)- pere vanim tütar. Tema 15. sünnipäev on neli päeva peale minu oma. Hakkame käima samas koolis: tema on üheksas klass (freshman) ja mina junior (11nes), mis tähendab, et saame esialgu koos ekselda. Talle meeldib kokata, lugeda, tegeleda kunstiga, vaadata telekat, sporti teha ja laulda. Oskab ka klaveril mõnda lugu. 

Audrey (õde)- noorim tütar (11-aastane). Läheb kuuendasse klassi ja seega käib mingis teises koolis. Hobideks käsitöö, kunst, võrkpall ja laulmine. Ka tema mängib natuke klaverit.

Daniel (Danny) (isa)- master electrician. Peab tihti töö tõttu linnast eemal olema. Mängib kitarri, trumme ja nagu kõik eelnevadki, läheb ka tema aeg-ajalt klaverile pihta. Danny'le meeldib olla õues (,,As long as it isn't hot enough to melt your skin.'').

Larisa (ema)- Minu arusaamise järgi töötab hetkel treenerina, aga on eelnevalt õppinud ka kunsti. Ta on väga aktiivne inimene ja meeldib teha absoluutselt kõike, mida teised teevad.

Koerad- Maverick, Sonny, Cher.

Elama hakkan linnas nimega Fort Worth, kus elab 800 000 inimest ja on oma populatsioonilt USAs seitsmeteistkümnendal kohal. Dallasest asub see 50km kaugusel, aga ega tegelikult seal vahel mingit tühja maad ei olegi. Minu kooliks saab Chisholm Trail High School, mis on vaid 3 aastat vana ja seega näen kaardil vaid põldu. Küll aga aitas mind piltide osas Google (need on kõige lõpus) ja tõenäosus ära eksida on täpselt 100%. Minu kodu on sellest hoonest vaid viieminutilise sõidu kaugusel (Larisa ütles, et aiast näeb isegi staadionit). Eriti super on minu arust see, et neil on kodus olemas nii akustiline- ja elektrikitarr, trummid kui ka midagi klaveri sarnast (vist süntesaator). Lisaks ei pea ma kaasa vedama ka arvutit, sest see on mul juba toas olemas (,,I am hooking up the webcam to it too so you can Skype.''). 
Veel üks asi. Neile väga meeldib reisida (,,You will see more parts of the USA than you thought.'') ja mind juba hoiatati ette, et jõuluvaheajal on minek Colorado'sse suusatama. See pidavat olema Danny lemmik koht. Ootan väga, sest ma pole kunagi suuskadega mägedes käinud.

Eestist lahkun 19. augusti hommikul kell 6:20. Mul on kolm lendu, millest kaks esimest veedan koos teiste USAsse minevate YFU Eesti õpilastega. Kohale jõuan sama päeva õhtul kell 19:25 (kohaliku aja järgi). Kokku viibin erinevates lennukites 14,5h ja terve reisi pikkus on 21h.

Lennugraafik.

Ma isegi ei oska kirjeldada, kui põnevil ma olen!!! Kõik on imeline!! Perekond tundub väga kokkuhoidev ja sõbralik. Meie huvid kattuvad ja loodetavasti saan ka palju ringi käia ning näha USA erinevaid külgi. Hakkan elama suurlinna elu (rohkem äärelinna tegelikult), mis on praegusest täielikult erinev. Tahaks juba homme minna!! 
Sõnatu. Lasen piltidel rääkida. 


Suures plaanis.
Minu kodu.
Chisholm Trail High School- terve see ala kuni elumajadeni.
Kool seest.
Kooli staadion.
Fort Worth.
Lisa:

Tutvu Fort Worth'i kliimaga.

Külasta kooli kodulehekülge.


Maja asukoht kaardil.

11 kommentaari:

 1. Hei! kõigepealt... Sa ei kujuta ette kui kade ma olen 😃 Aga samas mul on su üle nii hea meel! Olen su blogi esimesest postitusest alates jälginud tegelikult 😃 Annan sulle sellest ka nüüd teada 😃 Loodan, et sa oled rahul oma järgneva aastaga ja, et naastes oled sa ikka sama naerusuine ja andekas, kaunis Kätrin! Tahaks nii väga sulle kalli anda, enne kui sa teisele poole lompi lähed, aga ilmselt seda ei saa juhtuma(kui sa end just Laulasmaale ei vea). Niiet ma saadan selle virtuaalselt 😘 KALLI-KALLI 😃
  Ootan postitusi su tegemistest ja palun ära blogimist unusta 😉 😃 Eduuuuu!!!

  VastaKustuta
 2. Aitäh!!!
  Juba kolme nädala pärast minek! Kohale jõudes püüan blogida ikka 3-5 korda kuus. Laulasmaale ma kahjuks enne minekut enam ei satu, aga virtuaalne kalli käib kah! :D
  Tore, et minu tegemisi siin jälgida viitsid! (Kuni vanus lubab, haara võimalusest ja ära kadesta teisi, vaid alusta ka ise seda asjajamist - sa ei kahetse!)
  Olen ülielevil. Tuleb megavinge aasta!!!!

  VastaKustuta
 3. Ka minul on sinu üle nii hea meel!! Tegelikult ma olen nii kade, sest sinu hostpere on täpselt selline, kuhu mina tahaks sattuda, kui ma peaks vahetusaastale kunagi saama!! Ma armastan muusikat ja reisimist, ma olen alati tahtnud omale õde ja ma tahaks tunda kedagi, kes on treener!! Aga ka sulle meeldivad su vahetuspere hobid ning ma loodan, et sul tuleb kõige lahedam, toredam, lõbusam, PAREM aasta su senises elus!!! :D

  VastaKustuta
 4. Jaaa ma olen oma host perega väga rahul!! Poleks osanud oodatagi midagi sellist. Kindlasti tuleb see aasta parim! :)

  VastaKustuta
 5. Ma olen sisemiselt nii kade lihtsalt! Tahaks kaa :) Ei, mis ma ikka siin naljatan. Palju jaksu ja edu!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Feelin sind anonüümne Geir Samuel Voolaid ;)

   Kustuta
 6. Ma just juhuslikult leidsin su blogi ning tahtsin sulle seda öelda et ãra seda texase aksenti karda. Ma olen texases 7 aastat juba elanud ning alustasin ka vahetusõpilasena. Ning ega ma ka alguses suures vaimustuses polnud sest olin igast asju kuulnud.aga siimaani olen väga rahul olnud. Sa oled minust umbes 3 tunni kaugusel.(Ma elan austinis) praegu on siis ikka mega palav niiet ole selleks valmis!:D edu sulle su vahetusaastal!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh kõigepealt!
   Host ema ka just hoiatas, et ma oleksin selleks kõrgeks kuumuseks valmis. Pidimegi kuu lõpus mingi pikema sõidu veeparki tegema. Aga nagu öeldakse, siis inimene harjub kõigega.
   Selle aktsendiga on vist nii, et oleneb täiesti piirkonnast. Usun ka, et midagi hullu ei ole, aga eks juba paari päeva pärast näis, mis seal toimub. Igatahes... Ma olen väga elevil!

   Kustuta