teisipäev, 30. juuni 2015

ELO

ELO ehk eelorientatsioon on vahetusõpilasi vahetusaastaks ettevalmistav kolmepäevane laager. Sellel aastal toimus üritus Kurtna Peo- ja Puhkekeskuses.

26.06
Minu päev algas varakult. Pakkisin kokku veel viimased asjad ja veeresin Türilt rongiga Kiisale. Seal sain kokku Tallinna poolt tulevate õpilastega ja koos YFU vabatahtlikega kõndisime Kurtnasse. Kohale jõudes tegime ühe mudimisrongi, et järjekorras seismine lõõgastavam oleks ja siis oli veidi aega, et end sisse seada. Minuga samas toas oli veel kaks Saksamaale minevat tüdrukut. Kõigepealt tervitussõnad ja siis algasid juba workshop'id. Esimesel päeval räägiti kõige rohkem esmamuljest, stereotüüpidest ja kultuurist. Mulle meeldisid kõige rohkem kodugrupiga (inglisekeelsed riigid) istumised, sest sealt saime palju kuulda kogemustest ja probleemidest, mis ka meil endil võivad ette tulla. Käidi läbi palju erinevaid teemasid ja sain väga palju uut infot. Vabadel hetkedel mängiti õues igasuguseid ringmänge (Big fat pony, Ninja, Röster jne). Programm oli tihe ja ei pannudki tähele kui kell juba 1 oli ja magama pidi minema.Mudimisrong.27.06
Meid äratati 8:30 (,,Sinine vilkur, sinine vilkur...''). Siis väike võimlemine/tantsimine ja hommikusöök, millega samal ajal vastati küsimustekasti pandud küsimustele ning algasid jällegi erinevad workshopid. Lahendasime case'e (olukordi, mis õpilastele reaalselt ette on tulnud), rääkisime perevahetusest, reeglitest, piiridest jms. Õhtul toimus meelelahutusprogramm (,,Papa Pohlak otsib naist''), mis oli ülivinge ja tänu sellele lükkus ka öörahu tunni võrra edasi.

,,Kas ma võin olla sõnnikuhais, keda alati endaga kaasas kannad''
ehk meie ood Pohlakule.
Naiskandidaadid oma grupi liikmele käte abita mähkmeid jalga panemas.

Meie naiskandidaat viie kana ja Pühakanaga saatejuhile midagi seletamas.
Võitja Aristotelits oma uue abikaasaga.
Kole Kui Öö- Edward (Hiina).

Kandidaadid ja Papa Pohlak.

28.06
Viimane hommik.
,,Tasa,
terve linn magab,
oled väsinud ja lamad,
autod tööle kiirustavad,
aga sulle tere hommikust.''
Sellel päeval räägiti peamiselt kindlustusest ja reisikorraldusest. Samal ajal, kui toimus vanemate infotund, kirjutasime meie endale kirja järgmiseks aastaks (JO- Järelorientatsioon) ja võtsime ELO kokku. Saime YFU ellujäämise õpiku ja oligi aeg koju minna.

Victoriaga (USA).

Ujume haide eest.
Meie, 24.lend koos YFU vabatahtlikega.

Kokkuvõtvalt oli ELO megalahe ja väga kasulik. Söök oli hea ja seda oli palju (nagu YFUle kombeks). Kõik need kolm päeva jälgiti meie tegemisi ka kaameraga ja siin on tulemus:


2 kommentaari:

  1. Nii mõnusalt kaasahaarav ja huvitav blogi sul! Kunagi ei saa lugemisest küllalt. Keep going girl! Stalgin sind terve aasta veel nii, et ära blogimist siis lõpeta ;)

    VastaKustuta
  2. Aitäh!! Püüan endast blogimisel parima anda ja loodan, et ka vahetusaasta viimastel kuudel leian selle aja siia midagi kirjutada. Ning stalkimine on igati lubatud! :)

    VastaKustuta